Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

RSS

Sukcesy rydułtowskich judoków w kadrze Śląska

06.12.2016 00:00 red.

Spory sukces odniosła czwórka zawodników Dwójki Rydułtowy: Jagoda Żydek, Bartosz Naczyński, Wojciech Koziołek, Szymon Smołka, którzy zostali powołani do kadry Śląska na Drużynowe Mistrzostwach Polski Kadr Wojewódzkich. Zawody odbyły się 26 listopada w Bytomiu.

Kadra Śląska wybierana jest z najlepszych zawodników na Śląsku, i reprezentuje nasze województwo na Mistrzostwach Polski. Jagoda Żydek wraz z drużyną wywalczyła złoty medal, zdobywając tym samym tytuł drużynowego Mistrza Polski. Jest to w tym roku jej drugi medal z Mistrzostw Polski. Miesiąc wcześniej w Opolu została indywidualną Mistrzynią Polski. Brązowy medal ze swoją drużyną zdobył Bartosz Naczyński, a Wojtek Koziołek i Szymon Smołka zajęli 5. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

– Wybranie naszych zawodników do Kadry Śląska potwierdza, że w klubie mamy utalentowanych zawodników a dołożona praca na treningu stawia ich w czołówce krajowej. Jestem bardzo zadowolony, bo wyniki potwierdzają moją myśl trenerską. Każdy zawodnik bardzo mocno angażuje się czy to na treningu, czy w całym życiu klubu, a to przynosi oczekiwane efekty. Mam na myśli wszystkich zawodników i tych, co już osiągają sukcesy, i tych, którym niewiele brakuje do sukcesów– podkreśla Jan Mańka, trener Dwójki Rydułtowy.

(art)

  • Numer: 49 (838)
  • Data wydania: 06.12.16
Czytaj e-gazetę