Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Nawet 1600 zł za sukcesy w nauce

22.11.2016 00:00 PRA

LUBOMIA Gmina ufundowała stypendia motywacyjne dla uczniów szkół z Syryni i Lubomi, którzy mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w nauce. Po raz pierwszy stypendia zostały wręczone na sesji rady gminy, 9 listopada. Otrzymało je 9 osób – laureaci konkursów różnych szczebli, od powiatowego do międzynarodowego. Prócz gratulacji i słów uznania uczniowie mogli liczyć na zastrzyk gotówki. Łącznie na stypendia gmina wydała 9,4 tys. zł. Najwyższe stypendium wynosiło 1,6 tys. zł, a najniższe – 600 zł. 

– Gratuluję wszystkim stypendystom. Mam nadzieję, że gdy w przyszłości zostaniecie inżynierami, lekarzami czy prezesami firm, będziecie mogli spojrzeć w lustro i powiedzieć: „osiągnąłem wiele, jestem dobrym człowiekiem, wszystko to również dzięki temu, że byłem uczniem szkoły w gminie Lubomia” – zwrócił się do zdolnych uczniów Andrzej Godoj, przewodniczący rady gminy.

Stypendia otrzymali: Paulina Urbaniec, Wioletta Franiczek, Jacob Czajka, Martyna Kłobuch, Oliwia Musiolik, Valeria Urbaniec, Viktoria Kochanek, Mikołaj Pączko i Magdalena Szczuka.

(mak)

  • Numer: 47 (836)
  • Data wydania: 22.11.16
Czytaj e-gazetę