Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Naprzód nie dogonił Czernicy

01.11.2016 00:00 red.

Sporo emocji dostarczył, zakończony wynikiem 3:2 derbowy mecz pomiędzy Zameczkiem Czernica, a Naprzodem Rydułtowy.

W 23. minucie Krzysztof Łaciok dobił sparowany przez bramkarza Naprzodu strzał Łukasza Reinharda. W 31. minucie Czernica podwyższyła prowadzenie. Po krosowym podaniu Bartosza Kuciela do Norberta Franke piłkę bezskutecznie próbował przechwycić, wychodzący z bramki Kamil Jurecki i napastnik gospodarzy z ostrego kąta posłał ją do pustej bramki. W 35. minucie było już 3:0. Z rzutu wolnego z prawej strony piłkę wrzucał Radosław Żbikowski, ta trafiła na głowę Patryka Dudzińskiego, który umieścił ją w siatce. Czernica nie zamierzała na tym poprzestać, ale Dudziński i Kuciel trafiali w poprzeczkę. Od początku drugiej połowy mocniej zaatakował Naprzód i już po dwóch minutach gry zdobył gola. Po wrzutce z rzutu wolnego głową w siatce piłkę umieścił Krzysztof Śleziak. Po jego dwóch kolejnych nieudanych próbach tempo meczu jednak mocno spadło, a kibiców rozruszał dopiero strzał Dudzińskiego z rzutu wolnego i obrona Jureckiego. W 90. minucie Śleziak zdobył kontaktowego gola, kiedy to po prostopadłym podaniu uprzedził bramkarza miejscowych i wpakował piłkę do siatki. Na więcej gości jednak już nie było stać i w efekcie z derbowego zwycięstwa 3:2 mogła się cieszyć Czernica.