Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

JSW KOKS Radlin utrzymał się w lidze

23.02.2016 00:00 red

SIATKÓWKA Siatkarze JSW KOKS Radlin przegrywali już 0:2 w setach, ale podnieśli się z kolan i doprowadzili do wyrównania stanu meczu z MCKiS Jaworzno. W tiebreaku goście z Jaworzna zagrali jednak jak na zdecydowanego lidera tabeli przystało i wywieźli z Radlina zwycięstwo. Radlinianie jednak wywalczyli to na czym najbardziej im zależało – utrzymanie w lidze.

Przed środowym meczem sytuacja siatkarzy JSW KOKS Radlin marzących o utrzymaniu się w II lidze była następująca: drużyna zajmowała 10. miejsce w tabeli, mając cztery punkty przewagi nad jedenastą Juwenią Głuchołazy. Zatem radlinianie w dwóch ostatnich meczach musieli zdobyć minimum dwa punkty, żeby utrzymać przewagę nad Juwenią, bądź liczyć na przegraną Głuchołaz, niezależnie od rezultatów uzyskanych przez siebie. Radlinianie po heroicznym boju z liderem z Jaworzna wyszarpali mu punkt. Mecz z liderem miał dwa oblicza. Dwa pierwsze sety toczyły się wyraźnie pod dyktando gości, którzy nie grając niczego nadzwyczajnego po trzech kwadransach prowadzili 2:0 w setach. W trzeciej partii gospodarze podnieśli się z kolan. Dobre momenty zaliczyli Damian Harazim i Adam Barteczko. W przyjęciu dwoił się i troił libero Adam Lewandowski, który w ocenie trenera Marka Przybysza był najlepszym zawodnikiem gospodarzy. Set czwarty to koncert gry gospodarzy, wygrany do 17. Jednak trzeba podkreślić, że trener Jaworzna wypuszczał rezerwowych dając odpocząć kluczowym graczom. W piątym secie wypuścił na parkiet podstawową szóstkę, której nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się wymęczeni gospodarze. Tie-breaka przegrali niemal bez walki.

Po mecz z liderem radlinianie czekali na doniesienia z Sosnowca, gdzie walczyły Głuchołazy. Wiedzieli, że jeżeli Juwenia zwycięży, to odrobi część strat do JSW KOKS i o wszystkim będzie decydować ostatni mecz - Radlina z Juwenią w Głuchołazach. Juwenia jednak przegrała z Sosnowcem i pomimo zdobycia jednego punktu dalej miała cztery oczka straty do JSW KOKS Radlin. Siatkarze z Radlina mogli więc jechać do Głuchołaz na luzie. A tam pokonali sąsiada z tabeli 2:3, powiększając nad nim przewagę do 5 punktów.