imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Złoto i brąz dla zawodników Czarnego Smoka na mistrzostwach Śląska

01.12.2015 00:00 red

SZTUKI WALKI

Dwa medale na Otwartych Mistrzostwach Śląska WFM C Kickboxing Lowkick wywalczyli Szymon Milion i Kacper Kurasz, zawodnicy Stowarzyszenia Czarny Smok. Zawody odbyły się 28 listopada w Gliwicach.

Dla Kacpra Kurasza mistrzostwa Śląska były drugim startem w karierze. W Gliwicach zaprezentował się bardzo dobrze, tocząc m.in. zaciętą walkę z reprezentantem Spartana Knurów Jakubem Mleczko. Kurasz bardzo ostro rozpoczął rywalizację, całkowicie dominując przeciwnika, źle jednak ocenił swoje siły i w ostatniej rundzie stracił przewagę. Zabrakło doświadczenia i kondycji. Przegrał 2:1. Ostatecznie młody zawodnik wywalczył brązowy medal.

Szymon Milion przyjechał na zawody w roli faworyta kategorii do 57kg. W finałowym pojedynku zmierzył z zawodnikiem z renomowanego klubu Absortio Gym Rybnik Maciejem Łobaczem. Walka od początku była zaciekła, ale Szymon lepiej realizował założenia taktyczne, które przynosiły pożądany efekt. Z rundy na rundę osiągał przewagę nad rywalem i wygrał jednogłośnie na punkty, zdobywając tytuł Mistrza Śląska.