Rajdowcy walczyli o puchar wójta

20.10.2015 00:00 red

MARKLOWICE 57 załóg stanęło na starcie Amatorskiego Rajdu Samochodowego o Puchar Wójta Marklowic.

Przeprowadzone 11 października zawody rozgrywane były na dwóch odcinkach specjalnych - na ulicy Kilińskiego o długości 1,4 km oraz na ulicach Rzemieślniczej i Długiej o długości 1,15 km. Rajd ukończyły 53 załogi. Podium zdominowały załogi startujące w klasie K4 (pojemności od 1400 do 1600 cm sześc.). Wygrał duet Grzegorz Szpandrzyk, Anna Sikora w mitsubishi lancerze z czasem 03:52,55. Drugie miejsce, również w lancerze, wywalczyli Mirosław i Marcin Macura - 03:54,00. Trzecie miejsce z czasem 04:02,96 zdobyli Tomasz Cenot i Michał Parzych w audi quattro. Po raz pierwszy zastosowany został elektroniczny pomiar czasu. - Stosowanie tego sposobu pomiaru pozwoli nam w przyszłości na sprawniejszą obsługę zawodów oraz ich sprofesjonalizowanie - mówi Jerzy Salwiczek, prezes AMK Ślązak. Dodaje, że zawody były udane. - Frekwencja dopisała, choć było zimno. Zdarzyło się, że ktoś nie wyrobił na zakręcie i wypadł, ale nikomu nic się nie stało. Pokiereszowane były samochody - dodaje. Zawody były zarazem piątą eliminacją Mistrzostw Subregionu Zachodniego.