W Żywcu strzelali na medal

20.10.2015 00:00 red

BIATHLON

Zawodnicy Strzału Wodzisław wzięli udział w zawodach biathlonowych „I Ty możesz zostać biathlonistą”, które 17 października odbyły się w Żywcu. Miasto to okazało się dla wodzisławian nadzwyczaj szczęśliwe.

Podczas zawodów rozegrane zostały biegi sprinterskie z dwoma strzelaniami. Mimo niepogody i deszczu zawodnicy Strzału zdominowali męską rywalizację. Złoty medal wywalczył Sławomir Kopacz, srebro Adam Zając, brązowy medal Rafał Zając a tuż za podium, bo na 4 pozycji uplasował się Paweł Kowol.

W kategorii kobiet Emilia Klimek wywalczyła brązowy medal. Dobry występ zanotowała Sylwia Bażan, która zajęła 5 lokatę. Julia Kałuża ukończyła rywalizację na 9 pozycji.

W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych Fabian Suchodolski zdobył złoty medal, a Kacper Brzóska srebrny krążek. Na 5. pozycji uplasował się Tymoteusz Baranowski.

• Numer: 42 (779)
  • Data wydania: 20.10.15