Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Tomasz Gollob: Rybnicki tor do przebudowy

13.10.2015 00:00 red

ŻUŻEL – ŻKS ROW Rybnik

Podczas charytatywnego, żużlowego meczu, który zorganizował ŻKS ROW, w Rybniku pojawił się Tomasz Gollob, najwybitniejszy polski żużlowiec. Jak się okazało, Gollob przekonywał prezydenta Piotra Kuczerą do przebudowy rybnickiego toru. – Pytano mnie o zdanie w temacie przebudowy toru. Potwierdzam, że jest on kanciasty. Żeby było więcej walki, to trzeba go przebudować. Ja tylko raz na nim jeździłem i mogę powiedzieć, że jest niewygodny. Co ważne, gospodarze wcale nie mają handicapu. Bo po przegranym starcie, nie mogą nawiązać walki. Jest bardzo wąski wjazd w łuk. Stąd też wypadki. Tor powinien wrócić do geometrii preferującej ściganie, a nie jazdę gęsiego i ryzykowne ataki, które są jedynym sposobem na wyprzedzenie przeciwnika – powiedział Gollob. Wszystkie te argumenty usłyszał prezydent Rybnika. – To prawda, z Tomaszem Gollobem dyskutowaliśmy o tym, jak się jeździ w Rybniku. Dzielił się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem. Z jego wypowiedzi jasno wynika, że przebudowa toru jest niezbędna, a to fachowiec z najwyższej półki. Bardzo zasadnym pytaniem jest jednak, czy nas na to stać. Będziemy się, w najbliższych tygodniach, temu tematowi przyglądać – oznajmił prezydent Piotr Kuczera.

(pm)

  • Numer: 41 (778)
  • Data wydania: 13.10.15
Czytaj e-gazetę