Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Przyjaciele polecali im wybór Polski

06.10.2015 00:00 red

WODZISŁAW ŚLĄSKI - Ludzie w Gruzji kochają Polaków.

To też jest powód, dla którego tu jestem. Moi przyjaciele zasugerowali mi dlaczego miałabym nie pojechać do Polski. Ludzie są tutaj mili. Jestem zadowolona ze swojej decyzji – dzieli się wrażeniami Tatia Gotsiridze z Gruzji, jedna z dwóch studentek – cudzoziemek, które gościły w ostatnich dniach w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Druga z nich, Waroonkan Sima-Aree z Tajlandii również nie przybyła do Polski przypadkowo. - Poszukałam wpierw trochę informacji o Polsce. Dowiedziałam się, że ludzie tutaj są mili, i że jest to jeden z najbezpieczniejszych krajów do podróżowania w Europie. Kiedy byłam w Chinach miałam przyjaciela z Polski. Nie mówił zbytnio po angielsku, ale zawsze pomagał, kiedy miałam problem. Bardzo mi to imponowało - mówi. Wodzisław Śląski był jednym z wielu miast, w których dziewczyny zatrzymały się. Przybyły do Polski w ramach projektu Next Step realizowanego przez AIESEC Polska, pozarządową organizację non-profit. Wolontariuszki podczas zajęć prowadzonych w j.angielskim przybliżały kulturę, historię, piękno swoich krajów. Rozmawiały też z uczniami o pracy w zespole, o byciu liderem, planowaniu kariery. Podczas tygodniowego pobytu studentki nocowały w domach uczennic z Pszowa, Anny Glenc i Dominiki Szłyk.

(tora)

  • Numer: 40 (777)
  • Data wydania: 06.10.15
Czytaj e-gazetę