Woda, skwar i przeszkody nie były im straszne

21.07.2015 00:00 adam

Prawie 40 śmiałków wzięło udział w III Crossfit Aquatlon Brama Południa – Regatta Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Aquathlonie, które odbyły się 5 lipca na terenie Ośrodka Wodnego Balaton w Wodzisławiu.

Zawodnicy mieli do pokonania 500-metrowy odcinek wodny, 8 km crossu, strefę ćwiczeń crossfit oraz park linowy. 39 zawodników ruszyło sprintem z plaży do wody by jak najszybciej przepłynąć półkilometrowy dystans pomiędzy bojami. Po pływaniu uczestnicy zawodów szybko zakładali obuwie i odzież w strefie zmian i ruszali na 4-kilometrową trasę z przeszkodami. Zawodnicy lepiej biegający nadrabiali stracony dystans po pływaniu. Na uczestników czekały przeszkody skonstruowane w Parku Linowym oraz 50 metrowy rów z błotem który należało przebiec środkiem. W strefie ćwiczeń crossfit mieli do pokonania serię ćwiczeń: wykroki z belką na ramionach, przetaczanie opon, padnij/powstań, czołganie, ciągnięcie bloczków betonowych.

Po serii ćwiczeń zawodnicy wbiegali ponownie na trasę by pokonać ostatnie 4 km crossu. Przed metą znowu meldowali się w strefie ćwiczeń crossfit. Nic dziwnego więc, że wpadając na metę uczestnicy zmagań byli mocno zmęczeni. Trudność zawodów potęgował również panujący tego dnia upał. Mimo to wszyscy zawodnicy bezpiecznie dotarli do mety. Zwyciężył Janusz Put z Wrocławia, któremu pokonanie całej trasy zajęło 1 godzinę 1 minutę 47 sekund. 2. miejsce zajął Piotr Jeziorski z Zabełkowa a 3. był Adam Kuśka z Rybnika. Wśród pań zwyciężyła Karolina Bizoń z Pszowa przed Danuta Wiśniewską z Wodzisławia i Katarzyną Ornatek z Zabrza.

III Crossfit Aquatlon  Brama Południa  to zarazem Regatta Mistrzostwa Wodzisławia Śląskiego w Aquatlonie. Mistrzem został Tomasz Słupek. Wicemistrzem Krzysztof Kubasa a trzecie miejsce zajął Zbigniew Smalec. Mistrzynią została Danuta Wiśniewska, 2. miejsce zajęła Aleksandra Duż, a 3. miejsce przypadło Aleksandrze Niziołek.

Organizatorem zmagań był KS Cross-Sport z Wodzisławia Śl. oraz miasto Wodzisław Śl.

• Numer: 29 (766)
  • Data wydania: 21.07.15