Forma w czołówce biegu czernickiego

23.06.2015 00:00 adam

Dobre wyniki osiągnęli biegacze KS Formy Wodzisław w II Czernickim Biegu Ulicznym.

Zawody tradycyjnie odbyły się w Boże Ciało. Organizator - Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz z Czernicy - zmodyfikował formułę biegu. Zeszłoroczny dystans 8 km został rozbity na 10 km i 5 km. Uczestnicy podzielili się mniej więcej po równo. Trasa wiodła uliczkami Czernicy, obfitowała w liczne podbiegi, które oprócz panującego upału dawały we znaki biegaczom. Z zawodników Formy najlepiej spisał się Mateusz Wolnik, który zajął drugie miejsce w biegu na 10 km. Do pierwszego miejsca zabrakło mu zaledwie 15 sekund. Bieg na 5 km wygrał Paweł Kosek z czasem 16:08. Dystans 10 km najszybciej pokonał Jakub Glajcar. Jego czas to 33:50.(tora)