Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Sandra Pniak obroniła tytuł sprzed roku

26.05.2015 00:00 red

JU-JITSU

Wodzisławianka Sandra Pniak wywalczyła złoty i srebrny medal XII Pucharu Polski w brazylijskim ju-jitsu, który odbył się 16 maja w Koninie.

Pniak broniła tytułu sprzed roku. I dokonała tego w pięknym stylu, bo w swojej kategorii wagowej zdeklasowała wszystkie konkurentki, zdobywając złoty medal. Z kolei w kategorii open zdobyła srebrny medal, walcząc z dużo cięższymi zawodniczkami. Warto przypomnieć, iż Sandra Pniak tylko w ubiegłym roku w brazylijskim ju-jitsu zdobyła wszelkie możliwe tytuły, wygrywając jako pierwsza Polka mistrzostwa świata World Pro w Abu Dhabi, a ponadto zdobywając złoto na mistrzostwach Europy w Lisbonie, zwyciężając w Pucharze Polski w Koninie oraz Mistrzostwach Polski w Poznaniu. - Dziękuję prezydentowi Wodzisławia Mieczysławowi Kiecy oraz Eugeniuszowi Ogrodnikowi za życzliwość względem mojej osoby. Dziękuję Robertowi Trybulskiemu, który jest najlepszym fizjoterapeutą oraz wszystkim rodzicom, zawodnikom oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 8, za to, że codziennie dostarczacie mi masę motywacji. Jesteście najlepsi – podkreśla szczęśliwa mistrzyni - Do ostatnich godzin mój start w Pucharze Polski stał pod znakiem zapytania. Jednak pojechałam i dzięki temu jestem niesamowicie szczęśliwa – dodaje.

Warto dodać, iż Sandra Pniak swoich sukcesów nie „zamyka w szafie”, lecz na co dzień przekazuje swoje umiejętności prowadząc zajęcia judo dla dzieci w wodzisławskim klubie Octagon na os. Piastów oraz w KS Wicher Wilchwy. Łącznie uczy tej sztuki walki około 80 dzieci.

Dodajmy, że Sandra Pniak jest nauczycielką wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śl.

red.

  • Numer: 21 (758)
  • Data wydania: 26.05.15
Czytaj e-gazetę