Biegacze Formy ustanowili życiówki w Żorach

19.05.2015 00:00 red

BIEGI

Dwóch zawodników stanęło na podium III Żorskiego Biegu Ogniowego, który odbył się 11 maja. Trasa wiodła głównymi ulicami miasta, co istotne w godzinach wieczornych. Zawodnicy dwukrotnie przebiegali wypełnionym kibicami rynkiem. Zawody nie należały do najłatwiejszych gdyż na 5 km dystansie znajdowały się dwa kilkusetmetrowe podbiegi. By liczyć się w czołówce należało w expresowym tempie pokonać owe wzniesienia. Na trasie rozstawieni byli animatorzy z pochodniami co dodatkowo podnosiło atrakcyjność wyścigu.

W zawodach wzięli udział zawodnicy klubu Forma. Dwóch z nich stanęło tego wieczoru na podium. Karol Pośpiech zajął 2. miejsce w kategorii M60 z czasem 22:03, Sławomir Łachacz zajął 3. miejsce w kategorii M50 z czas 19:20. Pozostali zawodnicy Formy również potraktowali zawody poważnie i ustanowili życiówki na dystansie 5000 m. Mirosław Kuczok przybiegł z czasem 18:58, Ireneusz Stachowski z czasem 19:11, a Dariusz Krause z czasem 21:07.