środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Rekordowy memoriał w Rydułtowach

05.05.2015 00:00 red

BIEGI – 57 sztafet, w których uczestniczyło aż 350 biegaczy - tak w skrócie opisać można XXIII Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka w Rydułtowach.

Tegoroczna edycja Memoriału Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka była rekordowa pod względem frekwencji. Trasa biegu wytyczona została w ścisłym centrum Rydułtów, a start i meta znajdowały się naprzeciw urzędu miasta. Dystans 2,4 kilometra nie nie stanowił problemu dla mniej zaawansowanych biegaczy, a jednocześnie dawał możliwość wykazania się tym, dla których osiąganie coraz to lepszych rezultatów sportowych jest ważne.

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych pierwsze były reprezentantki SP1 Rydułtowy-Anna, drugie ZSP Szczerbice, a trzecie ZS Rydułtowy. Wśród chłopców ze szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie ZS Rydułtowy, kolejne dwa stopnie podjum zajęli uczniowie z SP1 Rydułtowy i ZSP Szczerbice.

Pierwsze miejsce z kategorii „gimnazjum dziewczęta” zajęło G2 Rydułtowy, drugie G1 Rydułtowy, a trzecie G1 Wodzisław Śląski. W kategorii „gimnazjum chłopcy” najlepsi byli zawodnicy z G2 Rydułtowy, drugie miejsce zdobyli biegacze z G1 Wodzisław Śląski, a trzecie z G7 Rybnik.

Wśród zawodniczek ze szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyły biegaczki z I LO Rybnik, drugie z ZSUE Rybnik, a trzecie z LO Rydułtowy. Wśród zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się uczniowie ZST Rybnik, a kolejno - ZSZiZ Rybnik i ZST Wodzisław Sląski.