środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Zespół ds. szpitali chce więcej danych

28.04.2015 00:00 red

Radni z Rydułtów dopytywali o przebieg pierwszego spotkania zespołu do spraw uzdrowienia szpitali. - Złożyłem wniosek o przekazanie mam pełnych danych - mówił jeden z członków zespołu, Krzysztof Jędrośka, sekretarz miasta Rydułtowy.

RYDUŁTOWY 25-osobowy roboczy zespół, którego zadaniem będzie wypracowanie opinii w sprawie programu naprawczego połączonego szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach, ma za sobą pierwsze spotkanie. Radni z Rydułtów, którzy apelowali do organów powiatu wodzisławskiego o powołanie takiego zespołu, zainteresowali się przebiegiem pierwszych obrad zespołu. - Zespół spotkał się i jego członkowie dostali materiały, które oceniam jako wyciąg z propozycji programu naprawczego. Uzgodniliśmy, że następne spotkanie odbędzie się 8 maja. Wtedy mamy omawiać to, co otrzymaliśmy - wyjaśnił rydułtowskim radnym sekretarz Krzysztof Jędrośka, który wszedł w skład zespołu.

Do 31 lipca zespół musi wypracować swoją końcową opinię. Członkowie zespołu dowiedzieli się również, że starostwo powołało specjalistów z zewnątrz, którzy mają zbadać procedury obowiązujące w szpitalu. - Wyniki tego audytu mają być znane do połowy czerwca. W związku z tym prawdopodobnie nasz zespół otrzyma też tę opinię końcową - powiedział sekretarz.

Krzysztof Jędrośka dodał, że podczas posiedzenia zespołu złożył wniosek formalny o to, by członkowie zespołu otrzymali w formie elektronicznej pełną propozycję programu naprawczego wraz ze szczegółowymi danymi. - Bo jak na razie dostalimy kilkanaście stron,na podstawie których stwierdziłem, że trudno poznać logikę wyciągniętych i zapisanych w nim wniosków. Podam przykład. Jeżeli wykazuje się, że oddział ginekologiczno-położniczy w Rydułtowach ma większe obłożenie, a pacjenci krócej na nim przebywają, niż na tym samym oddziale w Wodzisławiu, to dlaczego we wnioskach końcowych jest propozycja, by przenieść rydułtowski oddział do Wodzisławia. Nie rozumiem logiki. W związku z tym poprosiłem o pełne dane i wszelkie analizy, na podstawie których wyciągnięto takie, a nie inne wnioski - podsumował sekretarz.

(mak)

  • Numer: 17/(755)
  • Data wydania: 28.04.15
Czytaj e-gazetę