Sukcesy biegaczy narciarskich na zimowej olimpiadzie młodzieży

24.02.2015 00:00 red

BIEGI NARCIARSKIE – Zimowa Olimpiada Młodzieży

Od 12 do 16 lutego w Zakopanem odbywały się biegi narciarskie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Spore sukcesy stały się udziałem zawodników z powiatu wodzisławskiego, reprezentujących jednak kluby spoza naszego powiatu.

Agata Warło z Wodzisławia Śląskiego, reprezentująca obecnie NKS Trójwieś Beskidzką zdobyła 2 złote medale i jeden srebrny. Pierwszy złoty medal wywalczyła w biegu na 5 km stylem klasycznym. Nad drugą na mecie zawodniczką uzyskała aż 40 sekund przewagi. Drugie złoto Agata wywalczyła w biegu stylem dowolnym na 7,5 km, wyprzedzając następna zawodniczkę o 27 sekund. Wodzisławianka startowała też w sztafecie wspólnie z Katarzyną Skurzok, zdobywając tym razem srebro.

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Wojciech Fojcik z Marklowic, reprezentujący obecnie klub NKS Trójwieś Beskidzką. W Zakopanem wywalczył dwa złote medale. Najpierw zwyciężył w biegu na 10 km stylem dowolnym, wyprzedzając następnego zawodnika o 30 sekund. Złoto wywalczył również w biegu sztafetowym wspólnie z Mateuszem Haratykiem. Trenerem obu zawodników (rocznik 1997), którzy jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowali UMKS Marklowice jest Aleksandra Pustołka, nauczyciel z Gimnazjum Marklowice oraz trener Trójwsi Beskidzkiej.

W Zakopanem brylował również Filip Kroemer, również były zawodnik UMKS, rówieśnik Agaty i Wojtka. Wywalczył złoty medal w sprincie oraz brązowy w sztafecie wspólnie z Łukaszem Bachledą. Filip jest obecnie zawodnikiem KS Obidowiec (Małopolska).

• Numer: 8 (745)
  • Data wydania: 24.02.15