Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Dwóch anglistów otrzymało pracę w szkole w Skrzyszowie

20.01.2015 00:00 red

SKRZYSZÓW Na stronie internetowej Urzędu Gminy w Godowie znalazła się informacja, że dyrektor Zespołu Szkół w Skrzyszowie szuka nauczyciela języka angielskiego. Miałby on zostać zatrudniony w pełnym wymiarze godzin od 19 stycznia do 26 czerwca 2015 r.

Dyrektor placówki oświatowej nie jest zobligowany do ogłaszania naboru na takie stanowisko i informowania o tym na stronie internetowej. Skąd więc taka procedura? - Wójt gminy Godów wydał polecenie, że jeśli chcemy zatrudnić pracownika, to musimy wcześniej dać ogłoszenie na stronę internetową gminy - mówi Adriana Cudnowska, dyrektor Zespołu Szkół w Skrzyszowie. - Wpłynęło 11 podań, tylko jedna osoba z terenu naszej gminy, pozostali spoza gminy, m.in. z Wodzisławia Śl., Jastrzębia, Mszany, Rydułtów i Świerklan. Z każdym z kandydatów przeprowadziłam indywidualną rozmowę, po czym dokonałam  weryfikacji podań i wybrałam dwóch , których od poniedziałku (19 stycznia - przyp. red.)  zatrudniam.

Szkoła w Skrzyszowie szukała nowego anglisty, gdyż dotychczasowa nauczycielka angielskiego odchodzi na L4. - A ponieważ miała 27 godzin, a kandydaci, którzy się zgłosili, to ludzie bez doświadczenia zawodowego, dlatego postanowiłam, że podzielę  te godziny dla dwóch osób, bo znam pracę w naszym zawodzie i wiem, że dla jednego młodego stażem nauczyciela byłoby to zbyt wielkim obciążeniem - dodaje pani dyrektor.

Jak mówi pracę na czas określony w jej placówce znalazła kobieta spoza gminy i mężczyzna z terenu gminy Godów z praktyką w szkołach języków obcych. - Zatrudniam ich na okres próbny, pod nieobecność chorego nauczyciela - wyjaśnia dyrektor Cudnowska. -  Z tym, że nie dłużej niż do 26 czerwca, bo wtedy kończy się rok szkolny.

(abs)

  • Numer: 3 (740)
  • Data wydania: 20.01.15
Czytaj e-gazetę