Udany wyjazd do Rzeszowa

02.12.2014 00:00 red

KOSZYKÓWKA – II liga kobiet

Koszykarki Olimpii Wodzisław, rozgrywające swoje spotkania w II lidze kobiet pokonały w minioną sobotę na wyjeździe drużynę MLKS Rzeszów.

Dwie pierwsze kwarty należały do wodzisławianek, które zamierzały sobie poprawić humory po wcześniejszej domowej porażce z MUKS Głuchołazy. Do przerwy Olimpia prowadziła 41:25 i wydawało się, że będzie miała to spotkanie pod pełną kontrolą, tym bardziej że MLKS to jedna ze słabszych drużyn ligi – w 6 meczach zanotowała tylko 2 zwycięstwa. Miejscowe nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry i w trzeciej kwarcie odrobiły większość strat, wykorzystując rozluźnienie w szeregach wodzisławskiej drużyny. W tym momencie przewaga Olimpii stopniała do jedynie 4 punktów (51:47). Na szczęście wodzisławianki w porę się przebudziły i w ostatniej kwarcie znów powiększyły nieco swoją przewagę, wygrywając ostatecznie mecz w stosunku 71:64.

Po 6 spotkaniach Olimpia zajmuje w ligowej tabeli 5. miejsce. 4 zwycięstwa i 2 porażki dają jej 10 punktów. Do lidera z Głuchołaz tracą tylko jeden punkt. 7 grudnia Olimpia rozegra na wyjeździe zaległe spotkanie z KU AZS Uniwersytetu Śląskiego. W przypadku wygranej ma szansę wskoczyć do górnej połówki 8-zespołowej tabeli.

MLKS Rzeszów – Olimpia Wodzisław 64:71
(15:23, 10:18, 22:10, 17:20)

• Numer: 48 (733)
  • Data wydania: 02.12.14