Górnik na własnym boisku nie zawiódł

04.11.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa A

Górnik Radlin odniósł szóste ligowe zwycięstwo. Na własnym stadionie pokonał 2:0 Sygnały Gotartowice.

Do przerwy obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu sytuacji bramkowych. W drużynie Górnika najlepszą okazję miał Karol Rek, ale po centrze z bocznych sektorów boiska główkował niecelnie. Więcej na boisku działo się po przerwie. Po jednym z rzutów rożnych gospodarze objęli prowadzenie – wspomniany już Rek przymierzył z okolicy linii pola karnego i tym razem był już precyzyjniejszy niż w pierwszej połowie, bo po ładnym uderzeniu piłka zatrzymała się w siatce. Na 2:0 kilka chwil później podwyższył Gracjan Papok, ale duży udział w golu miał Rafał Chyczewski, który indywidualną akcją stworzył sytuację bramkową. Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Patryka Funka sprawiła, że mecz do końca trzymał w napięciu, ale ostatecznie gospodarze nie dopuścili do strat i dość pewnie pokonali wyżej notowanego przeciwnika.

Za tydzień Górnik gra z imiennikiem z Boguszowic, gdzie będzie starał się sprawić niespodziankę. Tą byłaby jakakolwiek zdobycz punktowa – do tej pory w sześciu wyjazdowych meczach Górnicy z Radlina ponieśli sześć porażek.

Górnik Radlin – Sygnały Gotartowice 2:0

Bramki: K. Rek, Papok

• Numer: 44 (729)
  • Data wydania: 04.11.14