Złoto, srebro i brąz na koncie wodzisławskich biathlonistów

21.10.2014 00:00 red

BIATHLON – Letnie Mistrzostwa Śląska

W Moszczanicy rozegrane zostały kolejne starty mistrzostw Śląska w letnim biathlonie. Rywalizacja odbywała się w biegu sprinterskim na dystansie 1500 m. Za każdy spudłowany strzał zawodnik musiał przebiec rundę karną.

W młodzikach młodszych złoty medal zdobył Sławomir Kopacz. Tylko dwie sekundy gorszy był Adam Zając, który zdobył srebrny medal. Natomiast Szymon Strzelczyk przegrał siedmioma sekundami i zdobył medal brązowy. Dzień wcześniej na zawodach w Żywcu Adam Zając zdobył medal złoty, Strzelczyk srebrny, a Kopacz zajął 5. miejsce. - Warto przypomnieć, że ta trójka zdobyła już złoty medal w biegu sztafetowym mistrzostw Polski. Chłopcy swoimi wysokimi osiągnięciami udowadniają, że w przyszłości będą chlubą Wodzisławia – podkreśla Edyta Zając, trenerka wodzisławskich biathlonistów.

W młodzikach najlepiej spisał się Szymon Konieczny zajmując 14. miejsce. Reszta zawodników zajęła dalsze pozycje. W dziewczynach w kategorii młodziczek dobre 7. miejsce zajęła Emilia Klimek, Julia Kałuża ukończyła rywalizację na 11. pozycji, natomiast Dominika Krakowczyk uplasowała się na 14. miejscu. Bardzo dobrze spisała się nasza młodziczka młodsza Paulina Nowak, która zajęła bardzo dobre 4. miejsce, a na 11. pozycji swoją rywalizację ukończyła Sylwia Bażan.

• Numer: 42 (727)
  • Data wydania: 21.10.14