Puchar Leszka Blanika dla podopiecznych... Leszka Blanika

21.10.2014 00:00 red

GIMNASTYKA SPORTOWA – Puchar Leszka Blanika

Na początku października na obiekcie gimnastycznym w Radlinie odbył się II Turniej Gimnastyczny o Puchar Leszka Blanika, złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów do lat 18 i juniorów młodszych do lat 15. Najlepszych sześciu zawodników w obu kategoriach wiekowych rywalizowało także w konkurencji skoku o prymat najlepszego skoczka. W kategorii juniora starszego miejscami na podium podzielili się zawodnicy KG Radlin, trenowani przez Leszka Blanika. Tym razem najlepszym z trójki okazał się brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Polski w wieloboju Piotr Wieczorek, 2. miejsce zajął Dawid Węglarz, a na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Czaja. - To aktualnie najlepsi polscy juniorzy, uczestnicy tegorocznych mistrzostw Europy – podkreśla Ludwik Blanik, prezes KG Radlin.

W klasie juniora młodszego do lat 15 pierwsze miejsce zajął Kacper Garnczarek z Katowic, medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a 2. miejsce zajął Patryk Siamro z Nysy, zaś 3. był Karol Kuglarz, również z Nysy. W finale skoku w kategorii juniora pierwsze miejsce zajął Dawid Węglarz, przed Piotrem Wieczorkiem i Bartoszem Czają. W kategorii juniora młodszego pierwsze miejsce zajął Patryk Siamro, drugie Kacper Garnczarek, a trzecie miejsce Filip Kempski. Zawodnik KG Radlin w tej kategorii wiekowej, 11-letni Kacper Wierzba zajął 6 miejsce.

Warto podkreślić dobrą organizację współfinansowanego przez miasto turnieju. Jego uczestnicy mają nadzieję, że na już na stałe zagości on w kalendarzu imprez sportowych, organizowanych w Radlinie.

• Numer: 42 (727)
  • Data wydania: 21.10.14