Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Autor nagrodzonej strony internetowej: „Satysfakcja największą nagrodą”

14.10.2014 00:00 red

BLUSZCZÓW Michał Rybarz, autor strony internetowej bluszczow.eu, która otrzymała II miejsce w kategorii najlepsza strona sołectwa w konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”, opowiedział nam o tym, jak powstawała strona i co oznacza dla niego to wyróżnienie.

- Moja strona powstała w 2007 roku. Wtedy po raz pierwszy w internecie zaczęły pojawiać się strony internetowe różnych miejscowości, również okolicznych. Doszedłem do wniosku, że fajnie by było, gdyby nasz Bluszczów też miał taką stronę. Chciałem w ten sposób coś zrobić dla  miejscowości – opowiada Michał Rybarz. Strona działała niecały rok. - Utrzymanie strony wiązało się z pewnymi kosztami, ja akurat byłem bez pracy, musiałem znaleźć zatrudnienie – wyjaśnia. Ale o swoim pomyśle nie zapomniał i jak tylko pojawiły się możliwości, w połowie grudnia 2010 roku stronę reaktywował. Moment był doskonały, bo Bluszczów był wtedy na topie. Kilka miesięcy wcześniej miejscowość została wybrana najpiękniejszą wsią województwa. Było o czym pisać i czym się chwalić. Od tamtego czasu strona działa bez przerwy. I jest na tyle ciekawie prowadzona, że jury konkursu wyróżniło ją drugim miejscem. W nagrodę sołectwo (a nie autor, jak informowaliśmy w poprzednim numerze) otrzyma 1,5 tys. zł. - Dla mnie jest to przede wszystkim olbrzymia satysfakcja. Bo to co robię dla miejscowości zostało docenione, a jeszcze sołectwo otrzyma nagrodę – mówi pan Michał.

(art)

  • Numer: 41 (726)
  • Data wydania: 14.10.14
Czytaj e-gazetę