Burza przebudziła Górnika

12.08.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa A

Zmiany na trenerskiej ławce nie przeszkodziły Górnikowi Radlin w odniesieniu zwycięstwa na inaugurację A-klasowych zmagań. Spadkowicz pokonał 2:1 Pierwszego Chwałowice.

Kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek trener Górnika przeniósł się za miedzę, do występującej o ligowy szczebel wyżej Polonii Marklowice. Drużynę poprowadził duet Klaudiusz Szweda i Tomasz Bzwoski. Choć początek należał do gości, którzy osiągnęli lekką przewagę to w 18. minucie z bramki cieszyli się gospodarze. Marcin Plura został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr. Poszkodowany sam wymierzył karę, wyprowadzając Górnika na prowadzenie. Wyrównanie padło po zmianie stron, kiedy zawodnik gości głową pokonał bramkarza Górnika. Piłkarze Pierwszego osiągnęli przewagę i kiedy wydawało się, że mogą dopiąć swego nad Radlinem przeszła ulewna burza. Sędzia przerwał mecz - oberwanie chmury uniemożliwiało grę. Burza szybko jednak minęła i spotkanie można było wznowić. Po wymuszonej przerwie do ataku ruszyli miejscowi, a ciekawą akcję wykończył Plura, który tym samym został bohaterem radlińskiej jedenastki.

Górnik Radlin – GKS Pierwszy Chwałowice 2:1

Bramki dla Górnika: Plura 2

Skład Górnika: Przeliorz, Kłapsia, Rek Karol, Szweda, Stępień, Fernufka, Plura, Radecki, Radiszewski (Funk 60.), Pinior, Kłoska (Papok 75.)

• Numer: 32 (717)
  • Data wydania: 12.08.14