Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Siostry mają pokój XXI wieku

22.07.2014 00:00 adam

Odwiedziliśmy Elę i Martę w ich pokoju wyremontowanym przez Piękne Anioły

 

 

SKRZYSZÓW – Jak pierwszy raz weszłam do wyremontowanego pokoju, to był wielki szok – mówi 12-letnia Ela. – Jest zupełnie inaczej, nowe, kolorowe szafki, piętrowe łóżko, które podoba mi się najbardziej, duże okno – dodaje jej siostra, 9-letnia Marta.

Nie sądziłam,

że na nas wypadnie

Pokój dzieci wyremontowało podkrakowskie Stowarzyszenie Piękne Anioły. To już druga taka akcja Stowarzyszenia w gminie Godów. Pierwszy, wyremontowany, dziecięcy pokój od kilku miesięcy służy rodzeństwu z Gołkowic.

- Słyszałam o tej akcji – wspomina pani Mirosława, mama dziewczynek. – Pomyślałam wtedy, że byłoby fajnie, gdyby i nam też tak pomogli. Ale nie sądziłam, że na mnie wypadnie. Początkowo, kiedy pani Monika Sobik (członkini Stowarzyszenia „Piękne Anioły” i pracownica socjalna Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Godowie – przyp. red.) przekazała nam informację, że i do nas mogą przyjechać Piękne Anioły odmówiłam, bo nie chciałam tego całego szumu. Ale pani Monika po kilku dniach przyjechała ponownie. Mnie akurat nie było w domu. Starsza córka słysząc propozycję od razu się zgodziła, no i tak zostało – śmieje się kobieta. – Teraz, kiedy widzę ten pokój bardzo się cieszę. Córki mają pokój z XXI wieku. Nas nie byłoby na to stać.

 

W ekspresowym

tempie

Siostry ze Skrzyszowa mają jeszcze szóstkę rodzeństwa, z czego trzy osoby już się usamodzielniły. Pozostała piątka jest w wieku szkolnym. Pokój najmłodszych dziewczynek był w najgorszym stanie, dlatego wymagał jak najszybszego remontu.

Pokój Eli i Marty odnowiony został w ekspresowym tempie. Powstał w ciągu tygodnia. W tym czasie dziewczynki przebywały u krewnych. W pokoju są kolorowe meble, szafki. - Ktoś podarował i wprawił nowe okno, pani Monika Sobik znalazła malarza, który wymalował pokój. Trzech synów razem z mężem w ciągu dwóch godzin położyło na podłodze panele – opowiada mama dziewczynek. – Ten pokój tak ożył, że teraz stwierdziliśmy, że wymalujemy sąsiedni, by nie było takiego kontrastu. Pomalujemy go na ostry pomarańcz – planuje pani Mirosława.

Środki finansowe na remont pokoju zostały przekazane przez firmę Lilou. Pochodzą one ze sprzedaży zawieszek, tzw. skrzydełek miłości zaprojektowanych specjalnie dla Stowarzyszenia Piękne Anioły. (abs)

  • Numer: 29 (714)
  • Data wydania: 22.07.14
Czytaj e-gazetę