Zawodniczka Zorzy brązową medalistką

15.07.2014 00:00 QLA

W rozgrywanym od 29 czerwca do 3 lipca turnieju piłki siatkowej w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży świetnie spisała się reprezentacja województwa śląskiego, która po pokonaniu w ostatnim dniu imprezy reprezentacji województwa lubelskiego 3:1 zajęła trzecie miejsce na podium.

Jedną z zawodniczek, które wraz z reprezentacją Śląska zdobyły brązowe medale XX OOM jest siatkarka Zorzy Wodzisław Karolina Marchewka. To piąta już zawodniczka wodzisławskiej drużyny, która w przeciągu ostatnich czterech lat zdobyła medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Tymczasem grupa młodziczek Zorzy od 17 do 19 lipca weźmie udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale. W czternastoosobowej kadrze województwa śląskiego znalazło się aż 7 siatkarek wodzisławskiego klubu. Są to: Agata Babińska, Paulina Dopieralska, Marcelina Kępczyńska, Patrycja Papszun, Oliwia Rak, Weronika Szymura, Nicole Walczak.