Forma na rybnickim Półmaratonie Księżycowym

08.07.2014 00:00 red

Ponad 1000 biegaczy wzięło udział w V odsłonie Półmaratonu Księżycowego, który 28 czerwca odbył się w Rybniku. Wśród nich kilku zawodników Formy Wodzisław.

Trasa biegu wiodła od bazyliki w kierunku śródmieścia, by po 5 km i 400 m wpaść na rynek i dalej obok dworca PKP wrócić ponownie pod katerę. Rywalizacji sprzyjało wychłodzone wieczorne powietrze. Spośród zawodników Formy najlepiej zaprezentował się Jacek Krowiak, który z czasem 1:21:26 zajął 22. miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało mu zarazem 13 miejsce kategorii M30. Mirosław Kuczok przybiegł na metę z czasem 1:28:19 i zajął 54. miejsce open (8. w kat. M40), Paweł Mencewicz uzyskał czas 1:29:26 i zajął 60. miejsce (9. w kat. M40), Ireneusz Stachowski minął linię mety z czasem 1:31:41 i został sklasyfikowany na 83. miejscu (19. w kat. M40), zaś Tomasz Słupek przybiegł na metę z czasem 1:33:38 i zajął 110. miejsce (48. w kat. M30). Dwóch zawodników Formy - Robert Zostawa i Ireneusz Stachowski - wystartowało w sztafecie firmy RelaxMed. Para zajęła 3. miejsce z czasem 1:26:29.

• Numer: 27 (712)
  • Data wydania: 08.07.14