Trzynaście medali judoków w dwa dni

20.05.2014 00:00 red

JUDO

10 maja w Międzynarodowym Turnieju Judo zawodnicy Dwójki Rydułtowy zdobyli 6 medali. Złoto wywalczyli Paulina Leks, która zmagała się w kategorii wagowej do 32 kg oraz Wojciech Koziołek w kategorii wagowej do 33 kg. Srebrne medale zdobyli Tomasz Gwóźdź w kategorii do 60 kg i Jakub Suponik w kategorii do 50 kg. Medale brązowe wywalczyli Daria Norek w kategorii do  42 kg i Maciej Urbańczyk w kategorii do 42 kg.

Dzień później judocy Dwójki startowali w Mistrzostwach Miasta Bytomia. I tam wywalczyli aż 7 medali. Po złote medale sięgnęli Edyta Szpilska w kategorii do 32 kg, Jagoda Żydek w kategorii 55 kg, Wojciech Koziołek w kategorii do 34 kg, Jakub Suponik w kategorii do 50 kg. Srebrne medale zdobyli Paulina Leks w kategorii do 32 kg, Daria Norek w kategorii do 46 kg. Z kolei brązowy medal zdobył Bartosz Naczyński w kategorii do 34 kg.