imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Zawodnicy Relaksu mistrzami Śląska weteranów w deblu

22.04.2014 00:00 red

TENIS STOŁOWY

13 kwietnia w Bytomiu-Miechowicach odbył się finałowy turniej w tenisie stołowym traktowany jako Mistrzostwa Śląska Weteranów w grach pojedynczych, podwójnych i mikście. Rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy Marek Kaczorek i Grzegorz Marciniec, którzy zostali mistrzami Śląska w grze podwójnej zostawiając za sobą wyżej notowane pary deblowe. Najpierw pokonali trudną parę Roberta Klafczyńskiego i Marcina Krause 3:2. W półfinale zwyciężyli 3:1 z Adamem Kasperskim i Mirosławem Lewczukiem, by w finale również 3:1 pokonać faworytów Juria Fomina i Witolda Nowakowskiego. W czasie turnieju nastąpiło podsumowanie całego cyklu Grand Prix Śląska Weteranów.

W sezonie 2013/14 startowało dwóch zawodników z Wodzisławia Śl.: Wojciech Kaptur (kategoria 65-69 lat) i

Antoni Szwab (kategoria 70-74 lata). Obaj zostali sklasyfikowani na czwartych miejscach w swoich kategoriach.

W turnieju głównym Marek Kaczorek i Grzegorz Marciniec zajęli miejsca 13-16, Antoni Szwab 17-24 i Wojciech Kaptur 25-31.