Czwórka zawodników Formy na rzymskim maratonie

08.04.2014 00:00 red

BIEGI

Czterech zawodników Formy Wodzisław uczestniczyło w jubileuszowej 20 odsłonie „Maraton di Roma”, jednego z największych europejskich maratonów. W tegorocznej edycji wystartowało 14875 maratończyków.

Maraton odbył się 23 marca, w trudnych warunkach pogodowych, przy padającym deszczu i niskiej temperaturze. Trudność trasy wynagrodziła zawodnikom jej atrakcyjność – trasa wiodła wszystkimi historycznymi miejscami Rzymu, a także państwa Watykan.

Spośród zawodników Formy najlepiej spisał się Jacek Wojaczek, który zajął 3120. miejsce z czasem 03:37:12. Kolejny był Zbigniew Marszałkowski, sklasyfikowany na 3755. miejscu z czasem 03:41:30. Łukasz Knopek zajął 6477. miejsce z czasem 03:59:23. Z kolei Jarosław Oślizło zameldował się na mecie na miejscu 9742 z czasem 4:22:45. Maraton wygrał Etiopczyk Hailu Legese Shume, który pokonał trasę w czasie 2:09:44.

Dwa dni później, 25 marca trzech biegaczy Formy  Zbigniew Marszałkowski, Jacek Wojaczek i Jarosław Oślizło „zdobyli” biegiem klasztor na Monte Cassino, pokonując 8 km serpentyn, wybiegając z miejscowości Cassino i dobiegając na cmentarz Żołnierzy Polskich pod Monte Cassino, gdzie pochowano 1072 polskich żołnierzy, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie zdobywając ten klasztor i torując drogę do zwycięstwa nad niemieckim hitleryzmem.

• Numer: 14 (699)
  • Data wydania: 08.04.14