Trzy punkty Górnika Pszów, dwie bramki Pawła Krótkiego

08.04.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – IV liga

Górnik Pszów pokonując przed własną publicznością AKS Mikołów, odniósł pierwsze wiosenna zwycięstwo. Obie bramki dla podopiecznych trenera Tomasza Gajewskiego zdobył Paweł Krótki.

Napastnik gospodarzy otworzył wynik spotkania już w 2. minucie meczu, kiedy po indywidualnej akcji zdecydował się na uderzenie z 25 metrów. Uderzył bardzo precyzyjnie,  posyłając piłkę za kołnierz wysuniętego na 5. metr bramkarza gości. Goście odpowiedzieli podobną akcją, po której piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Szkuty. W kolejnych minutach kibice obserwowali kilka dobrych sytuacji z jednej i drugiej strony. Na posterunku byli jednak obaj bramkarze, broniąc w nadzwyczaj trudnych sytuacjach. Z drugiej strony gdyby strzelający mieli ciut lepiej wyregulowane celowniki to bramki sypałyby się jak z rogu obfitości. W 73. minucie wreszcie padła bramka, dogranie z lewej strony było tak precyzyjne, że Krótki musiał tylko dostawić nogę i było 2:0.