imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Łyżwiarze z Pszowa najszybsi w powiecie

04.03.2014 00:00 red

ŁYŻWIARSTWO - Finały powiatowe gimnazjalistów

26 lutego na lodowisku w Pszowie rozegrano kolejne finały powiatu wodzisławskiego w łyżwiarstwie szybkim szkół gimnazjalnych. Do zawodów przystąpiło 17 drużyn, 8 dziewcząt oraz 9 chłopców. Stawką był awans do zawodów wojewódzkich. Premiowane były jedynie pierwsze miejsca w obu kategoriach. Gospodarze zawodów - Gimnazjum w Pszowie - nie dali szans przyjezdnym i zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zajęli pierwsze miejsca. Na podium uplasowały się także wśród dziewcząt: G1 Rydułtowy - drugie miejsce oraz Marklowice - trzecie miejsce. Wśród chłopców drugie miejsce zajęło G2 Wodzisław Śl., a trzecie - G1 Wodzisław Śl.

Impreza odbywa się cyklicznie od kilkunastu lat. Od zawsze cieszyła się sporym zainteresowaniem. Tegoroczne finały zgromadziły nieco więcej młodych łyżwiarzy. Kto wie, może to skutek igrzysk w Soczi, niezwykle udanych dla polskiego łyżwiarstwa?