Zawodnicy Strzału Wodzisław trzykrotnie na podium

25.02.2014 00:00 red

BIATHLON Rosną następcy Tomasza Sikory?

Trzy medalowe miejsca zajęli zawodnicy Strzału Wodzisław w biathlonowych zmaganiach Pucharu Polski, który został rozegrany 13 i 14 lutego w Jakuszycach.

W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały biegi indywidualne, w których zawodnicy Strzału Wodzisław zdobyli dwa miejsca na podium. W kategorii młodzików młodszych bezbłędnie strzelał Adam Zając, który dołożył do tego bardzo dobry bieg i zajął drugie miejsce. Niewiele gorzej spisał się Szymon Konieczny. Co prawda na strzelnicy poszło mu nie najlepiej – zanotował cztery pudła – to jednak potrafił nadrobić straty do rywali i zdobył brązowy medal. Dwaj inni zawodnicy Strzału zostali sklasyfikowani pod koniec pierwszej i na początku drugiej dziesiątki. Paweł Herok wywalczył 9. miejsce, a Paweł Kowol  był 11.

W drugim dni zawodów biathloniści rywalizowali w biegu sprinterskim. Tym razem na podium trafił Szymon Konieczny, który udowodnił, że jest jednym z lepszych młodzików młodszych, zajmując trzecie miejsce. Dwaj inni zawodnicy klubu również zajęli wysokie pozycje. Paweł Herok miał do pokonania dwie rundy karne i zajął 6 miejsce, Paweł Kowol z czterema niecelnymi strzałami ukończył rywalizację na 11 pozycji. Trzeba zaznaczyć, że Szymon Konieczny uzyskał drugi czas biegu, Adam Zając trzeci, Paweł Herok siódmy, tuż za nim z ósmym czasem biegu znalazł się Paweł Kowol. - Te zawody okazały się dużym sukcesem dla naszego klubu – podkreśla Edyta Zając, trener wodzisławskich biathlonistów.