Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Sandra mistrzynią Europy

11.02.2014 00:00 red

SPORTY WALKI - Mistrzostwa Europy w Lizbonie

Znakomity wynik wodzisławianki Sandry Pniak. Zawodniczka Octagonu Rybnik zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w brazylijskim ju-jitsu, które odbyły się pod koniec stycznia w Lizbonie!

- Na te zawody byłam przygotowana na 110 procent. Mimo to miałam spore obawy przed walkami. Obawiałam się, że rywalki są lepiej przygotowane. Stresowałam się, że popełnię jakiś błąd, Wiedziałem jednak, że nie mogę sobie nic zarzucić jeśli chodzi o swoje przygotowanie – mówiła po zawodach Sandra. W zawodach nie miała sobie równych. Stoczyła pięć walk w kategorii light do 64 kg. Tylko w dwóch rywalki zmusiły ją do naprawdę wielkiego wysiłku. Drugi turniejowy pojedynek wygrała minimalnie na punkty 2:0. Rywalką była Paula Helene Kalff. - Bardzo silna zawodniczka, cały czas musiałam się pilnować by nie stracić przewagi. To była chyba najtrudniejsza walka w całym turnieju – opowiada Sandra. Ciężko było jednak również w finale, gdzie jej rywalką była Jenny Lundberg. - Walka nie zaczęła się dla mnie najlepiej. Rywalka wskoczyła do gardy, zaczynając pracować nad omoplatą (dźwignia na bark – przyp. red.), a ja żeby się obronić przetoczyłam się tracąc dwa punkty. Jednak później pozbierałam się, wykorzystałam sytuację i poddałam moją przeciwniczkę duszeniem – opisuje przebieg finałowej walki Sandra Pniak, którą do występów w Lizbonie przygotowywał trener Tymon Frydrych.

Mistrzostwo Europy to kolejny sukces wodzisławianki, która na przestrzeni ostatniego roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski oraz wygrała turniej Warszawie, dzięki któremu zakwalifikowała się do kwietniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zawodniczka podkreśla, że tych osiągnięć nie byłoby gdyby nie pomoc mamy, zaangażowanie trenerów oraz wsparcie prezydenta Wodzisławia.

(art)

  • Numer: 6 (691)
  • Data wydania: 11.02.14