Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

RSS

Koszty basenu były znane

31.12.2013 00:00 red

Wójt Gorzyc przypomniał jakie były wyliczenia odnośnie kosztów utrzymania basenu, kiedy gmina decydowała się na jego budowę

GORZYCE  Do dotacji dla Gminnego Ośrodka Turystyki, Sportu i Rekreacji Nautica w Gorzycach radni wrócili podczas ostatnich posiedzeń rady gminy, kiedy uchwalali wysokość dotacji na rok 2014. Przypomnijmy, że rok temu uchwalona dotacja wynosiła 600 tys. zł (z czego 100 tys. zł na działalność boiska Orlik). Ale później radni dwukrotnie musieli kwotę dotacji podnosić. Najpierw w maju o 200 tys. zł, a pod koniec listopada o kolejne 50 tys. zł. - Na rok 2014 wyniesie ona 750 tys. zł na funkcjonowanie basenu oraz 90 tys. zł na działalność boiska Orlik – mówi Arkadiusz Poloczek, dyrektor GOTSiR Nautica.

Dotacja w zaproponowanej przez dyrektora wysokości nie cieszyła się jednomyślnym poparcie radnych, bo rosnących wydatków na utrzymanie basenu niektórzy radni nie akceptują. Kilku radnych uważa, że z rosnącymi kosztami utrzymania basenu należy coś zrobić. Szef GOTSiR przypomina jednak, że podjął już wiele działań na rzecz poprawy frekwencji. - Ta dotacja jest oczywiście dla mnie powodem do zmartwienia, bo wiem, że są to pieniądze wszystkich mieszkańców gminy. Ale też nie jestem cudotwórcą. Nie jestem w stanie przyprowadzić ludzi za rękę na basen – mówi Poloczek. W jego obronie stanął Piotr Oślizło. Wójt Gorzyc przyznał, że rosnąca dotacja na utrzymanie Nautiki boli. - Ale musimy mieć świadomość, że nie ma takiego obiektu w Polsce, który by całkowicie na siebie zarabiał, chyba że jest elementem większego kompleksu. Ta dotacja jest nieunikniona i jedynie trzeba pilnować, żeby nie była coraz większa – powiedział włodarz gminy. I przypomniał radnym, że kiedy w 2002 roku rada decydowała o budowie baseny, to wtedy padła kwota jaką trzeba będzie dopłacać do utrzymania basenu. - Pytaliśmy o to koordynatora budowy takich obiektów. I co powiedział? Że będzie to kwota do miliona złotych – mówi wójt.

(art)

  • Numer: 53 (685)
  • Data wydania: 31.12.13