Pewna wygrana Zorzy

29.10.2013 00:00 red

SIATKÓWKA – II liga kobiet

Siatkarki Zorzy Wodzisław wygrały drugie z rzędu, a trzecie w ogóle ligowe spotkanie. W VI kolejce pokonały 3:0 UKS Ares Nową Sól.

Rywalki Zorzy ugrały do tej pory ledwie jeden punkt. Wodzisławianki nie pozwoliły im na poprawienie mizernego dorobku. W pierwszym secie rywalki tylko do wyniku 7:7 były w stanie dotrzymać kroku miejscowym. Później Zorza wrzuciła drugi bieg i odjechała. Ostatecznie zakończyła seta różnicą 7 punktów. W drugiej partii wodzisławianki pozwoliły ugrać przeciwniczkom tylko 12 punktów. W trzecim secie wyrównany pojedynek trwał ponownie do wyniku 7:7. Reszta partii zdecydowanie należała do Zorzy, która wygrała ją do 16 i z rywalkami uporała się w trzech setach.

W 6 kolejkach Zorza zgromadziła 9 punktów i zajmuje obecnie 8. miejsce w gronie 12 drużyn. 6 listopada w Pszczynie zmierzy się z tamtejszym PLPS-em.

Zorza Wodzisław – UKS Ares Nowa Sól 3:0
(25:18, 25:12, 25:16)

Skład Zorzy: Babińska, Wieliniec, Dusza, Małek, Rak, Prokop, Szado, Wójcik (kapitan), Hibner, Marchewka, Papszun, Ostrzołek (libero)

Trenerzy: Andrzej Brzezinka i Andrzej Szruba

• Numer: 44 (677)
  • Data wydania: 29.10.13