Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Sukces piłkarzy z Pszowa w Turnieju Orlika

08.10.2013 00:00 red

Drużyna piłkarska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie wywalczyła 3. miejsce w Finałach Wojewódzkich Turnieju Orlika, które odbyły się 1 października na jednym z orlików w Pszczynie. Chłopcy z Pszowa odnieśli swój sukces w kategorii wiekowej 2002–2003.

Droga do finałów wojewódzkich była trudna. Najpierw 14 września na pszowskim orliku odbyły się eliminacje gminne gdzie drużyna z Pszowa wygrała wszystkie trzy mecze pokonując SP nr 2 w Pszowie, SP nr 3 w Krzyżkowicach oraz UKS Akademia Piłkarska Silesia.

Kolejny etap to finały powiatowe, które 25 września odbyły się na orliku w Wodzisławiu. Ogółem wystartowało w nich czterech zwycięzców eliminacji gminnych. Drużyna z Pszowa pokonała wszystkich rywali czyli ekipy ze Skrzyszowa, Pawłowa i Czyżowic.

Kolejny etap to finały wojewódzkie, w których młodzi pszowianie ulegli tylko drużynie z Katowic i Jaworzna, wygrywając z drużynami Rudnik i Czańca, a w meczu o 3. miejsce pokonali drużynę z Toszka 5:1. W nagrodę chłopcy otrzymali brązowe medale, dyplomy, komplet strojów piłkarskich oraz oczywiście okazały puchar.

• Numer: 41 (674)
  • Data wydania: 08.10.13