Potrójnie srebrna Martyna

30.07.2013 00:00 red

PŁYWANIE – Mistrzostwa Polski juniorów

Trzy srebrne medale wywalczyła Martyna Żarłok (Górnik Radlin) na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 22-24 lipca na długim basenie w Dębicy.

Podopieczna trenera Wojciecha Szulca startowała w kategorii do 16 lat. Wszystkie krążki zdobyła w startach stylem grzbietowym na 50, 100 i 200 metrów. W każdym z tych wyścigów do pełni szczęścia brakowało ułamków sekund. Najbliżej złota była w wyścigu na 100 metrów, w którym stoczyła pasjonujący pojedynek z Agatą Magner z Jordanowa Kraków, przegrywając z nią zaledwie o 0.02 sekundy! – W każdym starcie Martyna poprawiała swoje życiowe osiągnięcia. Myślę, że tym startem potwierdziła przynależność do krajowej czołówki – mówi Wojciech Szulc, trener Martyny w Górniku Radlin, przypominając, że na poprzednich mistrzostwach kraju jego podopieczna również wywalczyła trzy krążki.

Multimedalistka

W sumie w ciągu trzech ostatnich lat Martyna Żarłok wywalczyła 3 złote, 14 srebrnych i 1 brązowy medal na letnich i zimowych mistrzostwach kraju w swoich kategoriach wiekowych. Obecnie czekają ją wakacje, przenosiny do nowej szkoły (Martyna ukończyła naukę w gimnazjum sportowym w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie) i zapewne do nowego klubu. – Jej wyniki to duża satysfakcja dla środowiska pływackiego nie tylko w Radlinie, ale także w Jastrzębiu (gdzie mieszka – przyp. red.) i całym okręgu pływackim – podkreśla trener Szulc. Jego zdaniem wkrótce Martyna zacznie startować i osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej.

• Numer: 31 (664)
  • Data wydania: 30.07.13