Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Prezes Odry pyta: „Czemu piłkarze szkoleni za miejskie pieniądze trafiają do klubów spoza Wodzisławia?”

30.07.2013 00:00 red

Wracamy do stanowiska prezesa Odry Grzegorza Gostyńskiego, które pojawiło się na stronie internetowej Odry Wodzisław, dotyczącego transferów piłkarzy Odry do Skry Częstochowa.

W drugiej części materiału „Oświadczenie Rodziców – Przyczynek do dyskusji” Gostyński pyta, dlaczego z wyszkolonych za pieniądze wodzisławskiego podatnika piłkarzy mają korzystać kluby z innych miast, a nie te wodzisławskie. Poniżej treść ostatniej części tekstu, której nie zamieściliśmy w poprzednim numerze z powodu ograniczonej ilości miejsca.

„Na wszystkich oficjalnych spotkaniach z udziałem przedstawicieli Miasta i Zarządu MKP, a także innych ważnych osób – zawsze słyszałem, że Miasto po to daje pieniądze na szkolenie młodzieży w MKP, by ta trafiała do Odry i innych wodzisławskich klubów. Tymczasem na razie pełnymi garściami czerpie z tego źródła trzecioligowa Skra Częstochowa. Gdyby to chociaż chodziło o klub ekstraklasowy, czy choć pierwszoligowy – ale trzecią ligę to my mamy w Wodzisławiu. Ciekaw jestem opinii, nie tylko kibiców, ale i osób decyzyjnych w Mieście: czy o to nam chodzi? Co z tego ma wodzisławska piłka?  A może Pan Edward Socha zechce zabrać głos?”

Ze sportowym pozdrowieniem Grzegorz Gostyński

  • Numer: 31 (664)
  • Data wydania: 30.07.13