imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

Młodzi szermierze z Radlina w krajowej czołówce

09.07.2013 00:00 red

SZERMIERKA – Indywidualne i drużynowe MP juniorów młodszych

Dwa medale mistrzostw Polski juniorów młodszych wywalczyli szpadziści Towarzystwa Szermierzy Górnik Radlin.

Indywidualne i drużynowe mistrzostwa kraju juniorów młodszych zostały rozegrane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się  radlińska drużyna w składzie: Daniel Marcol, Tomasz Smoleń i Bartłomiej Cichaczewski, która wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych. Radlinianie w meczu o awans do półfinału  pokonali drużynę MKS Kusy Szczecin 45:33. Kolejnym ich przeciwnikiem była drużyna Kosyniera Gliwice. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu radlińska drużyna zwyciężyła 45:42. W meczu finałowym radlinianie musieli uznać jednak wyższość rywali z  Klubu Szermierczego Szpada Wrocław, wyraźnie przegrywając 29:45. Trenerami wicemistrzów Polski są Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich. Należy dodać, że Marcol i Smoleń to absolwenci  Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, a Cichaczewski to aktualny uczeń tej szkoły.

Z medalem do kadry

W turnieju  indywidualnym swoją przynależność  do krajowej czołówki potwierdził  Daniel Marcol. Podopieczny trenera Krzysztofa Urbańskiego w silnej stawce 42 zawodników z całej Polski, wyłonionych w toku całorocznych eliminacji zdobył brązowy medal. Zwyciężył Maciej Bielec ze Szpady Wrocław.

Daniel Marcol a także dwaj inni zawodnicy Górnika Radlin tj. Mateusz Rok i Marek Zabawa otrzymali powołania do Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów na sezon 2013/14.

Dziewczęta blisko medalu

Do udanych mogą zaliczyć  start w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych  także radlińskie szpadzistki. Podopieczne trenera Krzysztofa Urbańskiego zdobyły 5. miejsce w kraju. Drużyna walczyła w składzie: Paulina Ptaszyńska, Weronika Skorupa, Wioletta Elias i Aleksandra Siwoń. W zawodach startowało 12 najlepszych drużyn w kraju wyłonionych w eliminacjach.

• Numer: 28 (661)
  • Data wydania: 09.07.13