środa, 31 lipca 2024

imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira

RSS

Angielski w pracy i na wakacjach

09.07.2013 00:00 red

MSZANA 45 mieszkańców gminy Mszana skorzystało z rocznego, bezpłatnego kursu języka angielskiego.

Pod koniec czerwca w ośrodku kultury w Gogołowej odbyło się podsumowanie projektu wraz z uroczystym wręczeniem certyfikatów ukończenia  „Kursu językowego Direct Method for English dla mieszkańców gminy Mszana”. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

– Nauka była bardzo intensywna, ale w bardzo miłej i kreatywnej atmosferze. Wcześniej nie miałam styczności z językiem angielskim, teraz z podstawowymi zwrotami radzę sobie nieźle – mówi Mirosława Piechaczek, jedna z uczestniczek kursu.

– Nauczyłem się sporo nowych słów i zwrotów. Z pewnością przyda mi się to w życiu, tak w pracy, jak i podczas wakacyjnych wyjazdów. Ten kurs to bardzo dobry pomysł – dodaje Daniel Drescher. Zajęcia trwały od października ubiegłego roku do czerwca 2013 r., w sumie było to 480 godzin zajęć. – Byłem z tym pomysłem w kilku różnych gminach, w Mszanie chęć współpracy i pomocy była największa. Stąd realizacja projektu właśnie tutaj – mówi  Tomasz Bałdys z Centrum Edukacyjnego „Twister” w Jastrzębiu-Zdroju, który przygotował projekt, organizacyjnie i logistycznie wsparty przez urząd gminy.

Uczestnicy kursów brali udział w zajęciach prowadzonych w oparciu o Direct Method for English. Jest to metoda, która od pierwszych zajęć preferuje komunikowanie się wyłącznie za pomocą języka angielskiego. Dzięki temu uczeń szybko opanowuje mówienie w języku angielskim, ponadto przekazywane mu są odpowiednie wzorce językowe. Dodatkowo zgodnie z zasadą blended learning uczeń może pracować samodzielnie, mając do dyspozycji platformę e-learningową.

(abs)

  • Numer: 28 (661)
  • Data wydania: 09.07.13