Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Podopieczny Leszka Blanika z medalem mistrzostw kraju

02.07.2013 00:00 red

Dawid Węglarz zdobył brązowy medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów i juniorów do lat 18 w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn, które odbywały się w Katowicach–Szopienicach od 21 do 23 czerwca.

W zawodach uczestniczyło trzech zawodników Klubu Gimnastycznego Radlin, podopiecznych Leszka Blanika. Najlepiej zaprezentował się Dawid Węglarz, który w wieloboju gimnastycznym zdobył brązowy medal. Kwalifikując się do 3 finałów zdobył również srebrny medal w ćwiczeniach na kółkach oraz 4. miejsce w ćwiczeniach na drążku i 6. miejsce w ćwiczeniach wolnych. Bartosz Czaja w wieloboju gimnastycznym zajął 6. miejsce. Był także 5. w ćwiczeniach na drążku, 7. w ćwiczeniach na poręczach i 8. w ćwiczeniach wolnych. Piotr Wieczorek w wieloboju gimnastycznym zajął 9. miejsce, natomiast w finałach ćwiczeń na kółkach zajął 5. miejsce, na koniu z łękami 6. miejsce, a w ćwiczeniach wolnych 7. miejsce. – Był to bardzo udany start młodych 16-letnich gimnastyków z Radlina. Wyniki rokują nadzieję na to, że w niedalekiej przyszłości zawodnicy ci będą odgrywać nie tylko pierwszoplanowe role na arenach sportowych w kraju ale i znaczącą rolę na arenach międzynarodowych w swojej kategorii wiekowej – podkreśla Ludwik Blanik, prezes KG Radlin.

• Numer: 27 (660)
  • Data wydania: 02.07.13