Faworyt przegrał o 2 metry

25.06.2013 00:00 red

15 czerwca w Palowicach odbyła się VII edycja New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking.

Do zawodów przystąpiło 70 zawodników. Najliczniejszą grupę stanowili: wodzisławska Forma, Wyśrubowani z Bytomia, lublinieckie Morsy oraz Włóczykije ze Skoczowa.

Trasa zawodów przebiegała przez malownicze Pojezierze Palowickie i liczyła dokładnie 9,4 km. VII edycja była wyjątkowa gdyż nie wygrał ... Mirosław Kuczok z Formy Wodzisław. Dosłownie o 2 metry przegrał rywalizację z Bogdanem Cyrusem, który z kolei wziął rewanż za przegraną miesiąc wcześniej na wodzisławskim Balatonie. 3. miejsce wywalczył Stanisław Gembalczyk z Formy. Pierwsza wśród pań była Judyta Lipowicz, 2. miejsce zajęła Grażyna Pipiro, a 3. miejsce przypadło Lilianie Miś.

Z zawodników Formy na podium stanęli również: Dawid Kuczok – 1. miejsce w kategorii M20,

Katarzyna Reclik – 2. miejsce w kategorii K17, Barbara Kowalczyk–Stachowska – 3. miejsce w kategorii K40 i Radosław Reclik, który zwyciężył w kategorii w M17.

Już teraz organizatorzy zapraszają na VIII edycję New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking, która odbędzie się 7 lipca na wodzisławskim rynku o godz. 14.00, zaraz po I Wodzisławskim Biegu Piwosza.