Jednostronne derby

11.06.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa

Naprzód Czyżowice rozbił 5:0 Czarnych Gorzyce. Dawno derby gminy Gorzyce nie miały tak jednostronnego przebiegu.

Sobotnie spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie nie tylko dlatego, że były to derby, ale również ze względu na sytuację obu drużyn w ligowej tabeli. Czyżowice walczą o miejsce w czołówce ligowej tabeli, a ich rywal zza miedzy o ligowy byt i za wszelką cenę potrzebuje punktów. Podopieczni Antoniego Jelenia już na samym początku, bo w 5. minucie pokazali, że w tym meczu zwycięzca może być tylko jeden. Autorem trafienia został Zbigniew Adamczyk. Pół godziny później kapitan Rafał Mandera podwyższył na 2:0. Czarni mimo starań nie stworzyli żadnej groźnej akcji w polu karnym rywala. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania  kolejne trafienie zdobywali piłkarze Czyżowic. W 73. minucie trafił Mateusz Szuścik, a w 80. Artur Sosna. W doliczonym czasie gry Marek Raszczok ustalił wynik spotkania na 5:0. Sytuacja ligowa Czarnych staje się coraz bardziej fatalna. Aktualnie podopieczni Krzysztofa Turka znajdują się na przedostatnim miejscu ligowej tabeli. Naprzód Czyżowice, zajmuje miejsce 5.

Klaudia Grzegoszczyk

Naprzód Czyżowice - Czarni Gorzyce 5:0

Bramki: Adamczyk (5.), Mandera (35.), Szuścik (73.), Sosna (80.), Raszczok (90.+1.)

• Numer: 24 (657)
  • Data wydania: 11.06.13