imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Unia na „szóstkę”

28.05.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa A, podokręg Racibórz

W niedzielę Unia Turza na boisku w Czyżowicach podejmowała LKS Buk Rudy. Spotkanie obfitowało w piękne gole, ostre faule i czerwone kartki. Podopieczni Jana Adamczyka wygrali pewnie 4:1 i tym samym odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu.

W 15. minucie meczu gospodarze w dość niecodzienny sposób wykonali rzut rożny – piłka została wrzucona nie w pole karne, ale przerzucona na drugi bok boiska, gdzie dopadł do niej Mirosław Pawlusiński, który ograł rywala i pięknym uderzeniem z lewej strony pola karnego tuż przy dalszym słupku dał prowadzenie swojej drużynie. 5 minut później było już 2:0, a bramkę z najbliższej odległości po precyzyjnym podaniu Dominika Zganiacza zdobył Paweł Kulczyk. Później kilka dobrych sytuacji stworzył sobie Buk, ale dobrze w bramce spisywał się Łukasz Strzelecki i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Bez szans Strzelecki był w 57. minucie, kiedy po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym płaskim strzałem pokonał go Tomasz Bok. Kiedy wydawało się, że bliżej gola są goście, błąd ich defensywy wykorzystał Tomasz Kowalewski i było 3:1. W 81. minucie Jan Krupiński obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ale 7 minut później siły się wyrównały, bo podobnie został ukarany Łukasz Moric z Buku. Kropkę „nad i”  w 90. minucie postawił Kulczyk.

Unia Turza – Buk Rudy Wielkie 4:1
Bramki: Pawlusiński (15.), Kulczyk (20.), (90.), Kowalewski (72.) - Bok (57.)

• Numer: 22 (655)
  • Data wydania: 28.05.13