Wodzisławianin Mistrzem Europy

14.05.2013 00:00 red

Trzy medale wywalczyli zawodnicy klubu Octagon Rybnik z Mistrzostw Europy w grapplingu w formule ADCC, które odbyły się w Krakowie 28 kwietnia.

Grzegorz Mandzyn z Wodzisławia został Mistrzem Europy w kategorii master 83 kg. W finałowej walce udało mu się pokonać Gracie Barra, czyli zawodnika będącego aktualnym wicemistrzem Europy z Lizbony oraz tegorocznym Mistrzem Polski No Gi w kategorii master purpurowych pasów. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Tomasz Wawrzyczek, pokonując w drodze do finału w kategorii początkujących 76 kg dwóch zawodników przed czasem i przegrywając nieznacznie finał z utytułowanym Rosjaninem. Trzeci medal – brązowy zdobył Cezary Górski w kategorii junior 80 kg.

Co to ADCC?

Abu Dhabi Combat Club (ADCC) – prekursor i największa na świecie organizacja submission fightingu. Organizator prestiżowego turnieju ADCC World Submission Fighting Championships, w którym rywalizują czołowi grapplerzy świata.

• Numer: 20 (653)
  • Data wydania: 14.05.13