Polonia przegrała prestiżowy pojedynek z Fortecą

30.04.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – IV liga

Mecze między Polonią Marklowice a Fortecą Świerklany, chociaż rozgrywane między drużynami z innych gmin, a nawet powiatów mają dla kibiców obu drużyn spore znaczenie. W końcu to potyczki rywali zza między. Sobotnie spotkanie rozgrywane w Marklowicach zakończyło się minimalną porażką podopiecznych Franciszka Krótkiego. Jedyna bramka spotkania padła w 14. minucie. Jej autorem był Piotr Pastuszak. Od samego początku meczu zespół Fortecy prezentował się lepiej w każdym aspekcie gry. Zawodnicy Świerklan częściej nękali obronę rywali i stworzyli więcej akcji podbramkowych. Gospodarze głównie się bronili i rzadko zagrażali bramce gości. W drugiej części spotkania Polonia nieco się obudziła, ale nie zdołała wyrównać wyniku. Zespół Polonii Marklowice zsunął się na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. – W naszym wykonaniu były to dwie różne połowy. Pierwsza bardzo słaba, druga już zdecydowanie lepsza. Zabrakło trochę szczęścia, aby doprowadzić do wyrównania. My jesteśmy po środowym Pucharze Polski, przeciwnik odpoczywał i w pierwszej połowie różnica motoryczna była widoczna, oni byli zdecydowanie szybsi, sprawniejsi – powiedział po meczu Franciszek Krótki, trener Polonii. – Uważam że o tę jedną bramkę byliśmy po prostu lepsi – stwierdził z kolei Piotr Hauder, trener gości.

Polonia Marklowice - Forteca Świerklany 0:1
Bramka: Pastuszak (14.)

Na osłodę zwycięstwo w Pucharze

W finale zmagań Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik, który został rozegrany w środę 24 kwietnia na stadionie w Marklowicach Polonia Marklowice pokonała 3:0 Granicę Ruptawa, występującą na co dzień w klasie okręgowej. Dwie bramki zdobył Piotr Kobeszko, a jedną Michał Skupień. Dzięki wygranej Polonia wystąpi w dalszych grach na szczeblu szczeblu katowickiego okręgu. Losowanie par, które zagrają ze sobą w tej fazie zmagań odbyło się dzień po finałowym meczu w Marklowicach. Polonia wylosowała wolny los, podobnie zresztą jak i Przyszłość Rogów. Obie drużyny rozpoczną więc rywalizację od II rundy, która zostanie rozegrana 22 maja.

• Numer: 18 (651)
  • Data wydania: 30.04.13