30.04.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa A, podokręg Racibórz

Unia Turza - KS Kornowac 1:2
Bramki:Pawlusiński (54.) - Kura (36.), (67.k.)

Mecz XXI kolejki  rozegrany w niedzielne popołudnie na boisku w Czyżowicach nie był szczęśliwym spotkaniem dla gospodarzy pojedynku czyli Unii Turza. Podopieczni Piotra Szymiczka przegrali 1:2 z Kornowacem.

W 36. minucie spotkania na prowadzenie wyszła drużyna gości. Krzysztof Kura uderzył piłkę w kierunku bramki, po czym ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Mimo iż przez większą część meczu Turza posiadała piłkę, nie zdołała stworzyć ani jednej groźnej sytuacji pod bramką rywala. Zawodził środek pomocy, który nie potrafił konsekwentnie i dokładnie rozegrać piłki. Gra obu zespołów była bardzo szarpana. W drugiej części spotkania autorem bramki wyrównującej rezultat został Mirosław Pawlusiński. W 67. minucie arbiter spotkania podyktował jednak rzut karny dla gości i Kornowac wyszedł na prowadzenie. Drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Kura. Z końcem meczu zawodnicy Unii nękali obronę rywala, jednak nie zdołali pokonać przyjezdnego bramkarza. Trzy punkty pojechały do Kornowaca, a zespół z Turzy zanotował drugą porażkę w rundzie wiosennej.