imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

Dobrze wy(Start)owali

16.04.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa A, podokręg Rybnik

Piłkarze Startu Mszana bez większych problemów rozbili Iskrę Rowień. Wygraną 4:0 wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Wiosna w A–klasie zapowiada się szalenie emocjonująco, a piłkarze z Mszany na jej finiszu mają szansę wystąpić w rolach głównych.

Wyniki sparingowych spotkań sygnalizowały, że Mszana rozpocznie ligowe zmagania w dobrej formie. – W sparingach rzeczywiście prezentowaliśmy się dość przyzwoicie, ale jednak liga to nie sparingi. Dlatego sami byliśmy ciekawi i jednak niepozbawieni obaw o to jak ten pierwszy mecz będzie wyglądał. Na szczęście potwierdziliśmy sparingową formę, chociaż trzeba powiedzieć, że ten mecz wcale nie był tak jednostronny jak wskazywałby na to wynik. Przy stanie 3:0 goście mieli kilka bardzo dobrych sytuacji i gdyby nie postawa Adriana Henkla w bramce to ten mecz mógłby jeszcze różnie wyglądać – mówi Marian Piechaczek, trener Startu. Jego drużyna była jednak bezapelacyjnie lepsza, a w pierwszej połowie defensywę gości rozmontowali Mateusz Skomro (w 21. minucie) i Artur Kuczka (29. minuta). Po przerwie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Artur Grabiec, który trafił w 53. oraz 85. minucie meczu.

Start Mszana – Iskra Rowień 4:0

Bramki: Skomro, Kuczka, Grabiec 2

• Numer: 16 (649)
  • Data wydania: 16.04.13