Unia wygrywa w Bukowie. Porażka Krzyżkowic z Rudami

25.03.2013 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa A, podokręg Rybnik, Racibórz

Unia Turza lepsza w A-klasowych derbach powiatu wodzisławskiego. W Bukowie pokonała tamtejszy Wypoczynek 2:1.

Początek meczu należał do gospodarzy, ale Unia przetrwała ich napór i w 20. minucie wyprowadziła skuteczny cios. Tomasz Kowalewski chciał strzelać, a wyszło z tego dobre dośrodkowanie do niepilnowanego Mariusza Zganiacza, który nie miał problemów z wykorzystaniem okazji. W 50. minucie było 2:0 dla Unii. Szymon Sobol, bramkarz Wypoczynku obronił uderzenie Kowalewskiego, ale odbił piłkę pod nogi Zganiacza, który zdobył swojego drugiego gola. Gospodarze w końcówce zdołali się przebudzić. W 80. minucie napastnik Wypoczynku Kamil Kubica wyszedł sam na sam z bramkarzem Unii, który w tej sytuacji faulował napastnika gospodarzy. Sędzia wskazał na 11 metr, a do piłki podszedł sam poszkodowany. I bramkarz wyczuł jego interwencje wybijając piłkę do boku. Kiedy wydawało się, że Unia zażegnała niebezpieczeństwo piłka ponownie trafiła do Kubicy, który tym razem pokonał golkipera gości. Chwilę później Kubica mógł wyrównać, ale tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem Unii.

Wypoczynek Buków – Unia Turza 1:2
Bramki: K. Kubica – Zganiacz 2

Naprzód Krzyżkowice – LKS Buk Rudy 1:3
Bramki: Gajda – Wanglorz 2, Moric

• Numer: 13 (646)
  • Data wydania: 25.03.13