Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Zmiany w komunikacji – jest nowa linia autobusowa

25.03.2013 00:00 red

WODZISŁAW Od 25 marca obowiązują zmiany w Komunikacji Miejskiej.

Główną nowością jest linia oznakowana literką K. To piąta linia w rozkładzie wodzisławskich autobusów. – Zgłosiło się do mnie wielu mieszkańców Wodzisławia i okolicznych gmin. Są to głównie pracownicy kopalni i szpitala w Rydułtowach. Mają oni problem, aby dostać się na poranną zmianę do swojego zakładu pracy. Tego kursu nie uruchomiło MZK. Nie mogłem tych osób pozostawić bez pomocy i odstąpiłem od zasady komunikacji miejskiej. Jeśli ten jeden kurs dziennie ma ułatwić życie tak wielu ludziom, to dlaczego nie? – mówi prezydent Mieczysław Kieca. Autobus linii K odjeżdża z Wodzisławia w porze, która umożliwia chętnym dotarcie do pracy w Rydułtowach na godz. 6.00. Wśród pasażerów transportu zbiorowego spory odsetek stanowią uczniowie szkół, szczególnie gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To z myślą o nich uruchomiono tzw. kursy szkolne. W godzinach porannych uruchomiony został kurs z Radlina II z ul. Chrobrego przy boisku w kierunku centrum. Sporo zmian wprowadzono na linii D. Pod szkolny dzwonek dopasowano niektóre godziny odjazdów między godz. 11, a 15 oraz przygotowano trzy kursy zapewniające połączenie Górnego i Dolnego Radlina. Ze zmian cieszą się również mieszkańcy Zawady. Zgodnie z ich wnioskiem przeniesiono kurs z godz. 8.27 na 8.07– z myślą o uczniach, którzy jadą na drugą godzinę lekcyjną do szkoły. Przyspieszono również o kilkanaście minut jeden z wczesnopopołudniowych kursów z dworca w kierunku ul. Hożej. Zmiana ta pozwala na powrót z zajęć uczniom Zespołu Szkół Technicznych. Wśród zmian są również nieznaczne korekty odjazdów autobusów z poszczególnych przystanków. Zostały one przygotowane na prośbę przewoźnika, aby wykluczyć opóźnienia w godzinach szczytu. Mowa tutaj o wydłużeniach od 2 do maksymalnie 5 minut.

Rozkład dostępny jest na stronie Komunikacji Miejskiej. – Zachęcam do analizy swoich potrzeb i kierowania do nas uwag. Pamiętajmy, że komunikacja ta jest nasza i mamy bezpośredni wpływ na jej funkcjonowanie – twierdzi prezydent Kieca.

(tora)

  • Numer: 13 (646)
  • Data wydania: 25.03.13